English

“CONVERSATIONS IN CHAOS” FARKLILIKLARI ÜZERİNDEN DİYALOG KURARAK ORTAK BİR ESTETİK ZEMİNDE BULUŞMAYA UĞRAŞAN, VE BUNA ULAŞMAK İÇİN HEM KENDİNİ İFADE EDEN HEM DE KARŞISINDAKİNİ DİNLEYEN MÜZİSYENLERİN PROJESİDİR.

Barış Doğukan Yazıcı (t) · Batu Şallıel (as) · Tamer Temel (ts) · Volkan Topakoğlu (b) · Mert Can Bilgin (d) · Engin Özşahin (p)

SİZİ DÜNYADAKİ KAOSUN İÇİNDE VAROLAN BU DİYALOĞUN BİR PARÇASI OLMAYA DAVET EDİYORUZ. KATILIMINIZLA BU BİRLİKTELİK DAHA ZENGİN VE DİRENÇLİ OLACAK!


Günümüzde, dünyanın her köşesini saniyeler içinde buluşturabilen teknolojiye sahip olmamıza rağmen insanların eskisine göre birbirinden çok daha kopuk bir yaşantısı var. Bilgiye erişimin kolaylaştığı fakat gerçeğin ve bilimsel araştırmaların her kesime aynı şekilde ulaşamadığı dünyamızda farklı inanç ve düşüncelere sahip olanların buluşarak geleceğe dair tartışmaları, yeni fikirler üretmeleri gün geçtikçe zorlaşıyor. Bir yandan da İçinde bulunduğumuz pandemi, iklim değişIikliği ve ekonomik kriz nedeniyle geleceğin belirsizliği pek çok insan için endişe ve korku nedeni.

Bu durum ve duyguların yaratabileceği sonuçlardan biri insanların düşüncelerinin iyi-kötü, siyah-beyaz, doğru-yanlış ya da kazanç-kayıp gibi kutuplaşmasıdır. Dolayısıyla olayların eksik çıkarımlarla, sonucun ne olacağı düşünülmeksizin yorumlanmasına neden olmaktadır. Dünyaya sadece kutuplardan bakmak ve bu algıyla tepki vermek, günümüzün zorluklarını anlamak ve çözüm üretmek için yetersiz kalıyor. Oysa biyoloji, jeoloji, meteoroloji, sosyoloji, demokrasi ya da ekonomi gibi içinde yaşadığımız yapılar iç içe geçmiş oldukça karmaşık -kaotik- sistemlerdir ve parçalarını inceleyerek nasıl çalıştığını kavrayabileceğimiz mekanik bir saatin aksine, etkileşim ve sonuçlarını öngörebilmek ve anlamak bütünsel bir bakış açısı gerektirir. Bu yaklaşımla, toplumumuzda farklı bakış açılarını kapsayıcı, kritiğe yer veren diyalogların artmasının gerektiği inancındayız.

“Conversations in Chaos” bu eksikliği hatırlatmak adına kurulmuş bir projedir. Bu projede yer alan her müzisyen açık iletişimi ilke edinmiş ve de üretim sürecinde kapyasıcı bir anlayış ille müziksel diyaloğun yaratımında rol almıştır. Görüş ve estetik anlayıştaki farklılıklar grubun yaratıcı ve yenilikçi olması için kullanılmış ve bu çalışma şeklinin performanslara yansıtılıp bir farkındalık yaratması hedeflenmiştir.


Konser deneyimleyin

3 Mayıs

21:30

@BOVA

Stüdyo Kayıdı Öncesinde!


Ekip ile tanışın

Barış
Batu
Engin
Tamer
Mertcan
Volkan

Diyaloğa dahil olun.


Konserlerimiz hakkında bilgi gönderiyor, ilham verici bulduğumuz içerikleri tartışmaya açıyoruz.

Processing…
Success! You joined the conversation.